Az első világháború mint a huszadik század első technikai forradalma. „A háború, amely lovakkal kezdődött, és tankokkal ért véget”, szokás mondani. Sőt a repülőgépekkel, ha a folytatást is nézzük, ahol a lengyelek mellé szegődött trieszti pilóták állították meg Bugyonnij Lovashadseregét.
Kétfedeles repülőgép, harmonikás fényképezőgéppel, kézzel lebocsátott bombával. Kolomea, a Huculföld fővárosa, 1916. A Cтapi фoтo Cтaниcлaвoвa oldalról. Ki tud róla többet?
5 megjegyzés:
A jobb oldalon lévő szöveg, Vermess, nem egy magyar név?
Amúgy szerintem ez egy oktatóképsorozat. A Tanácsköztársaság idejéből is maradt fenn képsorozat, hogyan kell embereket kínozni, kivégezni. Nemrég hozta a Rubicon a képeket.
Talán itt lesz a válasz.
Gyuri
Fantasztikus egybeesés! Nagyon köszönöm, utánanézek.
Tamás: De igen, persze, szerintem is oktatósorozat, hát mi egyébért mutogatná itt a földön azt, amit az égen kell tennie. Épp ez az érdekes, hogy már 1916-ban gyakorolják és oktatják ezeket a műveleteket, egyelőre még ilyen kézileges módon, hát csak most vetették be az új fegyvernemet, de hamarosan minden automatizálva lesz.
A Vermess. a DK [Deutsche Kaiserliche] Vermessungs-… rövidítése. Rengeteg különféle számozású Vermessungs-… képem van már, remélem, a Gyuri által javasolt könyv legalább e kép kapcsán tisztázza a körülményeket.
Úgy legyen :) Nekem amúgy egy hatodik érzékem azt súgja, hogy ez a két kép nem 1916-os.
Facebookon küldtem neked portugál őshidroplánt 1917-ből :)
Megjegyzés küldése