Az Erzsébet-hidat 1945. január 18-án robbantották fel a visszavonuló német csapatok. A képeslapot kiadó Klösz György és fia nyomdáját (VII. Vilma királynő út 49, ma Városligeti fasor), a magyarországi városfotó egyik legfontosabb műhelyét 1948-ban államosították. Vajon ki küldött képeslapot és kinek 1945 és 1948 között a budapesti hidak romjairól?
Lépjen át új blogunkra!
Blogunk megújult változata, több eszközzel, gazdagabb dizájnnal, kilenc nyelven, itt olvasható: https://wangfolyo.com
Az új változatban benne vannak a régi posztok is, gyakran bővített formában. Ha ennek a posztnak az új változatára kíváncsi, cserélje ki az URL-ben a „wangfolyo.blogspot.com/”-ot „riowang.studiolum.com/hu/”-ra, és az új link jó eséllyel oda vezet.
Katasztrófaturizmus
Az Erzsébet-hidat 1945. január 18-án robbantották fel a visszavonuló német csapatok. A képeslapot kiadó Klösz György és fia nyomdáját (VII. Vilma királynő út 49, ma Városligeti fasor), a magyarországi városfotó egyik legfontosabb műhelyét 1948-ban államosították. Vajon ki küldött képeslapot és kinek 1945 és 1948 között a budapesti hidak romjairól?
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
8 megjegyzés:
Az őrző szívesen lennék megint én. Egyébként készült festmény is a felrobbantott Erzsébet hídról ...
Senki többet harmadszor! ;)
Ha küldenél képet a festményről, azt is szívesen betenném, már csak egyfajta teljesség kedvéért.
A képeslapról sajnos lecsúsztam, de "cserébe" itt van egy szép kis gyűjtemény az Erzsébet-hídról: http://tabananno.blogspot.com/2012/02/erzsebet-hid-fonixmadar.html
Nagyon köszönöm, tényleg jó kis gyűjtemény!
Én azt gondolom, hogy ha kifejezetten az Erzsébet-híd ábrázolásait gyűjtöd, akkor Tamás – akit mint korábban mondta, pusztán a régisége miatt érdekel a lap – nagylelkűen megérti ezt, mit szólsz, Tamás?
Köszönöm, de ilyesmiről szó sincs! Nyugodtan vigye csak Tamás.
Megérti :) Sclavus?
A festményt meg keresem, valamelyik História címlapján volt ... mittoménhány éve ...
A Tabán anno-tól elállt a lélegzetem ... nézzétek meg !
Amíg nem lesz meg a festmény addig két kép a katasztrófa előtt .. Deutsche Wochenschau 745.
Német légvédelmi naszád az Erzsébet híd előtt egyszer és kétszer.
Megjegyzés küldése